Kontrola kvality hoblinových podestýlek ProBioBED. Jak probíhá?

Hoblinové podestýlky ProBioBED jsou vyráběny ze smrkového dřeva. Vstupní materiál pro nás připravují Lesy ČR s.p. Smrk byl vybrán hned z několika důvodů. Pro jeho výbornou nasákavost, dobrou zpracovatelnost a dostupnost (i když v posledních měsících se dostupnost dřeva výrazně snížila).

Jakost smrkové kulatiny, kterou na steliva nakupujeme, má značný vliv i na kvalitu finálního výrobku. Hobliny, jejich velikost, tvar a struktura, jsou z velké části závislé na dřevu samotném. Velký význam má zejména vlhkost zpracovávané kulatiny, ale také její stáří a místo kde stromy rostly, což zásadně ovlivňuje nejen „strukturu“ dřevní hmoty, ale i obsah pryskyřic, které mají vliv na intenzitu vůně.

Výše zmíněné skutečnosti bohužel ovlivnit neumíme. Zpracováváme přírodní materiál, který jak všichni víme, není nikdy stejný. Co ale ovlivnit umíme, a také to děláme, je nastavení hoblovacích nožů, teploty a vlhkosti při procesu vysoušení a sterilizace podestýlky. Každý den měníme hoblovací nože, aby kvalita a velikost hoblin byla co nejlepší. V pravidelných časových intervalech sledujeme vlhkosti vstupního a výstupního materiálu, abychom optimálně nastavili teploty vysoušení a sterilizace a dosáhli požadované savosti podestýlek. Soustavou odsávání a odprášení zbavujeme průběžně hobliny drobných pilin a prachových částic, tak aby podestýlka byla maximálně bezprašná.

I přes pravidelnou průběžnou kontrolu zpracovávaného materiálu a následnou korekcí provozních parametrů v procesu výroby není vždy možné dosáhnout toho, aby hobliny byly stejné jako v předešlém dni výroby. Proto se mohou objevovat rozdíly mezi jednotlivými výrobními šaržemi. Věříme ale, že i přes tyto drobné rozdíly naše podestýlky stále splňují to, co deklarujeme: pružnost, savost, bezprašnost a že vyhoví požadavkům většiny chovatelů.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 9. 2022, 14:11

Blog > Související

Doručujeme za nejnižší možné cenyDoručujeme za nejnižší možné ceny
Vážení chovatelé, velmi si vážíme spolupráce s Vámi a jsme rádi, že naše podestýlky ve Vašich...
Veselé Vánoce, šťastný a úspěšný nový rok 2023Veselé Vánoce, šťastný a úspěšný no...
Děkujeme za spolupráci a projevenou důvěru v uplynulém roce a pevně doufáme, že jste byli Vy...
Vozový park firmy ProBioBedVozový park firmy ProBioBed
Abychom maximálně vyšli vstříc Vašim požadavkům na rychlé, včasné a bezproblémové dodání většího...
Koncová cena podestýlky ProBioBED CLASSICKoncová cena podestýlky ProBioBED C...
Vám všem, našim obchodní partnerům a zákazníkům, jistě neuniklo mírné zvýšení koncových cen...