Drůbež

Jak vybrat tu správnou podestýlku pro drůbež? K podestlání chovu slepic a jiné drůbeže byste měli použít hlavně zdravotně nezávadné stelivo, s co nejvyšší absorpční schopností a co nejméně prašné. Jeden z důležitých faktorů při chovu drůbeže na podestýlce je její sterilita, což znamená nepřítomnost životaschopných mikroorganismů. Právě to je důvod, proč většina velkochovů používá ve svých provozech, minimálně v prvních dnech po líhnutí, sterilní hobliny. Podestýlky ProBioBED v procesu sušení a sterilizace tuto jedinečnou vlastnost získávají. Hobliny jsou naprosto nezávadné, vyrobené z ekologického materiálu, čímž je minimalizováno riziko zavlečení infekce v podestýlce do odchovny a následný úhyn drůbeže.

Drůbež

Dalším z významných faktorů hoblinového steliva pro slepice je jeho vysoká nasákavost. Absorpční schopnost hoblin je oproti slámě nesrovnatelně vyšší a tím plní svoji funkci výrazně déle. Delší životnost podestýlky zásadně prodlužuje její použití a výrazně se snižuje četnost obměny steliva. Samotná výměna podestýlky v kurníku nebo v odchovech je snadná. Hrubá frakce hoblin vytváří souvislou vrstvu. Nekupí se v rozích jako například sláma. Nedochází tak často ke vznikům holých míst a navíc se hrabavá drůbež s hoblinovou podestýlkou náležitě zabaví.

Prostředí, ve kterých slepice vyrůstá, zásadně ovlivňuje kvalitu vajec. Měkké a sterilní smrkové hobliny jsou ideální podestýlka pod slepice a do snáškových hnízd. V případě zdravotních rizik při chovu slepic, kuřat, krůt, křepelek, koroptví, hus, kačen, lze použít ochrannou probiotickou podestýlku ProBioBED PLUS. Vysoký obsah probiotických kultur účinně napomáhá v procesu potlačování patogenních mikroorganizmů.

Drůbež

Zvažujete ekonomickou výhodnost chovu drůbeže na podestýlce z hoblin? Pro chov slepic na podestýlce, při velikosti kurníku 100 x 100 cm a výšce podestýlky 5 cm, Vám vydrží jeden velký balík steliva ProBioBED CLASSIC nebo ProBioBED PLUS 550 litrů až na jedenáct výměn.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zvířata > Související

KoněKoně
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro koně? Podestýlka by měla být pro koníky příjemná a pohodlná. Právě z těchto...
HlodavciHlodavci
Pro řadu chovatelů morčat, myší, křečků, činčil a dalších hlodavců je dřevěná podestýlka z hoblin tou první volbou....
KrálíciKrálíci
Jak vybrat kvalitní podestýlku pro chov králíků? U chovatelů začíná být ve stále větší oblibě stelivo z hoblin....
JežciJežci
Vhodný výběr podestýlky pro ježky je jedna z důležitých oblastí při jejich chovu. Volbou podestýlky z dřevěných...
PsiPsi
Při chovu psů nebo odchovu štěňat existuje nespočet možností a variant podestýlky do psí boudy, pelechu či kotce....
PlaziPlazi
Bezprašná podestýlka z hrubých nebo jemných hoblin se dá použít při chovu plazů, hadů, obojživelníků, želv nebo...