Koně

Jak vybrat tu správnou podestýlku pro koně? Podestýlka by měla být pro koníky příjemná a pohodlná. Právě z těchto důvodů se jeví podestýlka z hoblin jako dokonalé řešení. Při chovu koní plně využijete všechny nabízené výhody hoblinové podestýlky, mezi které spadá především její bezprašnost. Podestýlky pro koně ProBioBED CLASSIC a ProBioBED PLUS jsou v průběhu výrobního procesu zbaveny drobných prachových částic. Nedráždí sliznice koní chovaných ve stájích, nezpůsobují jim slzení očí a ani dýchací obtíže. Snížení polétavých částic ve vzduchu je výhodou i pro samotné chovatele, kdy následně klesá náročnost a intenzita úklidu ostatních prostor stájí. Další velkou výhodou podestýlky pro koně je její sterilita. V průběhu výroby prochází stelivo teplotami přesahujícími 230 °C. Díky tomu neobsahuje žádné patogenní mikroorganizmy, které by mohly být pro koně nebezpečné a mohly by vést ke vzniku nákaz. Výhodou je také eliminace rizika vzniků alergií.

Koně

Savost podestýlek z hoblin je při chovu koní dalším důležitým parametrem. Stelivo se smrkového dřeva má v tomto ohledu špičkové vlastnosti a dokáže absorbovat více močoviny než běžná sláma. Struktura, délka a síla hrubých hobliny, které jsou pro chov koní ideální, vytváří měkkou a pružnou vrstvu. Měkká podestýlka pomůže nasimulovat přirozené prostředí v přírodě a přispět k ochraně kloubů stání i odpočinku. Další velkou výhodou steliv z hoblin je skutečnost, že je koně nejedí. Pokud je koník ve speciálním krmném režimu, na dietě nebo v rekonvalescenci, je použití dřevěné podestýlky do stájí ideální variantou. Podestýlka se v boxech lehce čistí pomocí mistovacích vidlí, rychle a snadno se aplikuje.

Podestýlka je slisovaná do balíků o hmotnosti 15 kg. V jednoho balení je minimálně 550 litrů steliva. Praktičnost pravidelného tvaru lisované podestýlky pro koně je rovněž v její skladovatelnosti, respektive úspoře prostoru. Balíky s lisovanou podestýlkou se dají jednoduše stohovat. Bezprašné podestýlky ProBioBED jsou baleny do neprodyšných, plně recyklovatelných obalů, proto je možné hoblinové stelivo uskladnit venku, mimo kryté prostory stájí.

Koně

Firma Probiobed s. r. o. je výrobce unikátní ochranné probiotické podestýlky ProBioBED PLUS. Klasická podestýlka pro koně ProBioBED CLASSIC je obohacená o probiotickou Lactobacillus sp. kulturu, která je schopna ve stelivu přebývat a aktivně působit na zdraví chovaných koní. „Spící“ laktobacilové kultury jsou aktivovány kontaktem steliva a zvířete. V ten okamžik začínají soupeřit o prostor s patogenními mikroorganismy. Činorodost probiotických bakterií napomáhá k obnově přirozeného zdravého prostředí ve stáji. Laktobacily aktivně působí na pokožku a kopyta koní, čímž snižují rizika infekcí a dalších nepříznivých komplikací ve stáji. Probiotická podestýlka je vodná i pro koně po prodělaném onemocnění, v rekonvalescenci, nebo jen při existenci zvýšeného rizika jeho vzniku.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zvířata > Související

HlodavciHlodavci
Pro řadu chovatelů morčat, myší, křečků, činčil a dalších hlodavců je dřevěná podestýlka z hoblin tou první volbou....
DrůbežDrůbež
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro drůbež? K podestlání chovu slepic a jiné drůbeže byste měli použít hlavně...
KrálíciKrálíci
Jak vybrat kvalitní podestýlku pro chov králíků? U chovatelů začíná být ve stále větší oblibě stelivo z hoblin....
JežciJežci
Vhodný výběr podestýlky pro ježky je jedna z důležitých oblastí při jejich chovu. Volbou podestýlky z dřevěných...
PsiPsi
Při chovu psů nebo odchovu štěňat existuje nespočet možností a variant podestýlky do psí boudy, pelechu či kotce....
PlaziPlazi
Bezprašná podestýlka z hrubých nebo jemných hoblin se dá použít při chovu plazů, hadů, obojživelníků, želv nebo...