Králíci

Jak vybrat kvalitní podestýlku pro chov králíků? U chovatelů začíná být ve stále větší oblibě stelivo z hoblin. Argumentů pro je hned několik. Prvním je sterilita steliva, což znamená nepřítomnost živých zárodků nebezpečných mikroorganismů. Chov králíků je stále více ohrožen řadou onemocnění, které mají fatální důsledky na efektivitu chovu. Použitím sterilní podestýlky pro králíky je minimalizováno riziko vzniku nákaz, které se mohou objevit například ve slámě.

Druhým argumentem pro podestýlky z hoblin pro chov králíků je jejich poměrně vysoká nasákavost. Dobré hygienické návyky králíků umožňují méně častou výměnu podestýlky v kotci, respektive v její znečištěné části. Výměna samotné podestýlky u králíků je velmi snadná. Hrubé hobliny jsou oproti slámě kratší, lze je lehce vybrat. Klasické stelivo z hoblin je vynikajícím materiálem při odchovu potomstva i před vrhem samotným. Samice je schopna velmi rychle a efektivně z lehkých hoblin vybudovat hnízdo. Měkké hobliny jsou schopné zajistit vhodné klima a pomáhají udržovat stabilní teplotu.

Králíci

Snadnou a rychlou manipulaci se slisovanou podestýlkou pro králíky nesporně oceníte při transportu a uskladnění. V jednom slisovaném balíku je obsaženo stelivo o pět krát větším objemu, než je na první pohled patrno. Z balíku lze odebrat pouze potřebné množství steliva, provzdušnit ho a podestlat. Rozbalený balík pak můžete umístit například do volného králičího kotce. Jedno balení podestýlky ProBioBED CLASSIC 550l nebo ProBioBED PLUS 550l, při velikosti kotce 50 x 50 cm a výšce podestýlky 7 cm, vystačí až na 32 výměn.

V případě výskytu zdravotních komplikací v chovu nebo v případě eliminace nežádoucích patogenních mikroorganizmů, je možné aplikovat probiotickou podestýlku ProBioBED PLUS. Do bezprašného sterilního steliva jsou přidány speciálně vyselektované kmeny laktobacilových bakterií, jež aktivně napomáhají snížit vznik nákazy v chovu. Přímým kontaktem králíka a probiotické podestýlky začnou bakterie příznivě působit na zažívání a celkovou imunitu zvířete. Úspěšně také působí proti různým druhům dermatitid.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zvířata > Související

KoněKoně
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro koně? Podestýlka by měla být pro koníky příjemná a pohodlná. Právě z těchto...
HlodavciHlodavci
Pro řadu chovatelů morčat, myší, křečků, činčil a dalších hlodavců je dřevěná podestýlka z hoblin tou první volbou....
DrůbežDrůbež
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro drůbež? K podestlání chovu slepic a jiné drůbeže byste měli použít hlavně...
JežciJežci
Vhodný výběr podestýlky pro ježky je jedna z důležitých oblastí při jejich chovu. Volbou podestýlky z dřevěných...
PsiPsi
Při chovu psů nebo odchovu štěňat existuje nespočet možností a variant podestýlky do psí boudy, pelechu či kotce....
PlaziPlazi
Bezprašná podestýlka z hrubých nebo jemných hoblin se dá použít při chovu plazů, hadů, obojživelníků, želv nebo...