Ježci

Vhodný výběr podestýlky pro ježky je jedna z důležitých oblastí při jejich chovu. Volbou podestýlky z dřevěných hoblin se určitě nedopustíte omylu. Při chovu ježků si klasická podestýlka z hoblin nabývá na čím dát tím větší popularitě. Jedním z důvodů je zdravotní nezávadnost steliva. V průběhu výrobního procesu je podestýlka důkladně vysterilizována vysokými teplotami přesahujícími až 230 °C. Ježek chovaný v podestýlce není ohrožen žádnými patogenními mikroorganismy, které by mohly v ní být obsaženy. Samozřejmostí je vysoká absorpční schopnost podestýlky pro ježky. Savost hoblin ze smrkového dřeva ovlivňuje nejen jejich nízká vlhkost, ale také nízký obsah pryskyřic. Tento parametr zaručuje delší životnost podestýlky v chovu. Četnost výměny steliva má zásadní vliv i na celou efektivitu chovu ježků. Špinavou podestýlku postačí vyměnit jen v místě, kde se ježek naučí chodit na toaletu.

Ježci

Hrubé hobliny svojí velikostí a strukturou simulují spadané listí, větvě a rostliny, které jsou běžným ježčím úkrytem ve volné přírodě. V suchých hoblinách si ježek snadno vytvoří pelech pro odpočinek a spánek. Podestýlka pro chov ježků je bezprašná. Je vhodná pro většinu druhů chovaných ježků, nedráždí jejich pokožku a hobliny nezůstávají viset v bodlinách.

Ježci

Při výskytu zdravotních obtíží nebo zvýšených zdravotních rizicích vnějšího okolí radíme použít probiotickou podestýlku ProBioBED PLUS. Vysoký obsah probiotické kultury ve stelivu účinně minimalizuje rizika související s výskytem choroboplodných zárodků. Laktobacilové kultury soupeří s patogeny o životní prostor a přirozeně je z něj vytlačují, ovlivňují i jejich schopnost množit se. Probiotika účinkují nejen v prostředí, ve kterém se ježek pohybuje, ale stávají se součástí jeho pokožky a trávicího traktu, kde napomáhají vytvořit přirozené zdravé prostředí organismu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zvířata > Související

KoněKoně
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro koně? Podestýlka by měla být pro koníky příjemná a pohodlná. Právě z těchto...
HlodavciHlodavci
Pro řadu chovatelů morčat, myší, křečků, činčil a dalších hlodavců je dřevěná podestýlka z hoblin tou první volbou....
DrůbežDrůbež
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro drůbež? K podestlání chovu slepic a jiné drůbeže byste měli použít hlavně...
KrálíciKrálíci
Jak vybrat kvalitní podestýlku pro chov králíků? U chovatelů začíná být ve stále větší oblibě stelivo z hoblin....
PsiPsi
Při chovu psů nebo odchovu štěňat existuje nespočet možností a variant podestýlky do psí boudy, pelechu či kotce....
PlaziPlazi
Bezprašná podestýlka z hrubých nebo jemných hoblin se dá použít při chovu plazů, hadů, obojživelníků, želv nebo...