Hlodavci

Pro řadu chovatelů morčat, myší, křečků, činčil a dalších hlodavců je dřevěná podestýlka z hoblin tou první volbou. Důvodů je hned několik. Hoblinové podestýlky pro hlodavce jsou sterilní, takže chovaným zvířatům nehrozí zdravotní rizika v souvislosti se zavlečením nákazy prostřednictvím steliva. Podestýlka je pro hlodavce nejen podkladní absorpční vrstvou, ale je pro ně téměř celým jejich životním prostorem. Řada drobných hlodavců si v dřevěných hoblinách vyhrabává úkryt nebo pelech, proto je vysoká kvalita použité podestýlky pro chov maximálně důležitá.

Hlodavci

Steliva ProBioBED CLASSIC a ProBioBED PLUS jsou navíc bezprašnými podestýlkami. Jsou prosté všech částic, které by mohly dráždit sliznice a dýchací cesty. Minimální prašnost podestýlky pro hlodavce ocení i samotný chovatelé při její výměně. Velkým benefitem steliva pro hlodavce je jeho vysoká nasákavost, čímž se zřetelně snižuje četnost výměny podestýlky. Čištění klecí nebo boxů je rychlé a snadné, což má za důsledek časovou úsporu a následnou vyšší ekonomickou efektivitu chovu.

Hobliny jsou slisované na dobře skladovatelný balík, který i po rozbalení drží tvar. Manipulace s rozbalenou podestýlkou je velmi snadná. Balík se zbytkem nepoužité podestýlky lze uzavřít, zalepit a uložit na vhodné místo, třeba i na balkon. Do klece o velikosti 50 x 30 cm, při výšce podestýlky 5 cm, vystačí jeden 550 litrový balík na více než 70 výměn.

Hlodavci

V případě poruchy rovnováhy okolního prostředí nebo začínajícím projevům zdravotních komplikací, kdy patogeny mohou začít ohrožovat zdraví křečka či morče, je žádoucí použít probiotickou podestýlku ProBioBED PLUS. Jedná se o bezprašné stelivo, ve kterém jsou přítomny speciálně vybrané kmen bakterií kmene Lactobacillus sp. Laktobacilové bakterie jsou velmi odolné, v podestýlce přežívají a přirozenou cestou obnovují zdravé prostředí v odchovu, a to tak, že aktivně potlačují množení patogenních mikroorganizmů.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zvířata > Související

KoněKoně
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro koně? Podestýlka by měla být pro koníky příjemná a pohodlná. Právě z těchto...
DrůbežDrůbež
Jak vybrat tu správnou podestýlku pro drůbež? K podestlání chovu slepic a jiné drůbeže byste měli použít hlavně...
KrálíciKrálíci
Jak vybrat kvalitní podestýlku pro chov králíků? U chovatelů začíná být ve stále větší oblibě stelivo z hoblin....
JežciJežci
Vhodný výběr podestýlky pro ježky je jedna z důležitých oblastí při jejich chovu. Volbou podestýlky z dřevěných...
PsiPsi
Při chovu psů nebo odchovu štěňat existuje nespočet možností a variant podestýlky do psí boudy, pelechu či kotce....
PlaziPlazi
Bezprašná podestýlka z hrubých nebo jemných hoblin se dá použít při chovu plazů, hadů, obojživelníků, želv nebo...